Školní e-mail Kalendář Klasifikace Facebook Moodle   Youtube   Instagram
 • Napsali o nás v časopise A-Z elektro
  Napsali o nás v časopise A-Z elektro
  V časopise A-Z ELEKTRO, které vyšlo na přelomu měsíců květen/červen 2022 vyšel článek prezentující úspěšné dlouhodobé práce žáků naší školy.
 • Soutěž o mikropočítače micro:bit
  Soutěž o mikropočítače micro:bit
  28. 6. 2022 proběhla soutěž o mikropočítače Micro:bit, které jsme mohli díky finanční pomoci sponzorů - firem MUBEA, HELLA a SSI SCHÄFER
 • UP Week 2022
  UP Week 2022
  Žáci technického lycea měli v rámci inovovaného ŠVP možnost poprvé navštívit výzkumná pracoviště Univerzity Palackého Olomouc.
 • Soutěž T-profi propojuje!
  Soutěž T-profi propojuje!
  Ve středu 11. května 2022 se konal další ročník soutěže Talenty pro firmy. Naši žáci SŠ spolu se žáky ZŠ Hálkova obsadili krásné 3. místo.
 • Workshop pro žáky ZŠ
  Workshop pro žáky ZŠ
  Dne 25. 4. se uskutečnil workshop pro žáky ZŠ, zaměřený na 3D modelování pro následný tisk modelu na 3D tiskárně.
 • Krajské kolo soutěže v programování
  Krajské kolo soutěže v programování
  V pátek proběhlo na naší škole krajské kolo soutěže v programování, kterého se zúčastnilo 23 žáků ve třech kategoriích. Vítězům blahopřejeme.

Zaměření společnosti

Správa železnic vznikla v roce 2003 a od té doby plní funkci provozovatele a vlastníka železniční dopravní cesty v České republice. Zajišťuje provozování, provozuschopnost, údržbu, opravy, rozvoj a modernizaci drážní infrastruktury. Dlouhodobě se profiluje jako moderní, stabilní a perspektivní společnost.

Možnosti uplatnění absolventů

Organizace nabízí pracovní uplatnění ve více než 150 pracovních profesí. Jde například o výpravčí či traťové dispečery, techniky sdělovací a zabezpečovací techniky, stavební projektanty, rozpočtáře, energetiky, specialisty na projekt ETCS a další. Více informací naleznete na spravazeleznic.cz/studenti. Zde najdete také nabídku stáží a dalších akcí pro žáky a studenty partnerských škol Správy železnic.

Nabídka konání praxe

Společnost nabízí unikátní program NádraŽák. Jde o studentský program Správy železnic, díky kterému žáci a studenti získají jistotu zaměstnání, pravidelný měsíční příspěvek až do výše 2 000 Kč po dobu studia apod. Kromě toho nabízí Správa železnic i zajímavé praxe, a to i bez členství v tomto studentském programu.

Pro více informací pište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo navštivte studentský web spravazeleznic.cz/studenti.

Back to top