Školní e-mail Kalendář Klasifikace FacebookMoodle
Naše Vyšší odborná škola se bude prezentovat na XXVI. ročníku Evropského veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus Brno 2019, který proběhne ve dnech 22. až 25. 10. 2019 na brněnském výstavišti v novém pavilonu P. Veletrh bude pro veřejnost otevřen 22. až 24. 10. od 8 do 16 hodin a 25. 10. od 8 do 14 hodin.

Veletrh návštěvníkům nabídne 389 zastoupených univerzit, vysokých škol, fakult, vyšších odborných škol a jiných vzdělávacích institucí.
Studenti si budou moci vybrat z více než 10 000 studijních oborů. Na veletrhu budou zastoupeny univerzity a vysoké školy ze čtrnácti zemí světa. Zahraniční vystavovatelé přijedou z Dánska, Velké Británie, Nizozemí, Německa, Itálie, Francie, Finska, USA, Švédska, Norska, Slovenska, Polska a Austrálie.

Pedagogové a výchovní poradci mohou k návštěvě veletrhu využít volné vstupenky. Volnou vstupenku obdrží každý pedagog po registraci na www.gaudeamus.cz. Registraci doporučujeme také všem studentům. Každý student zaregistrovaný na www.gaudeamus.cz má nárok na slevu na vstupné. Registrovaní studenti také dostanou Průvodce budoucího vysokoškoláka se slovníčkem vysokoškolských pojmů.

V roce 2019 se veletrhu Gaudeamus zúčastní 94 vzdělávacích institucí ze zahraničí.Veletrh návštěvníkům nabídne 389 zastoupených univerzit, vysokých škol, fakult, vyšších odborných škol a jiných vzdělávacích institucí. Studenti si budou moci vybrat z více než 10 000 studijních oborů. Na veletrhu budou zastoupeny univerzity a vysoké školy ze čtrnácti zemí světa. Zahraniční vystavovatelé přijedou z Dánska, Velké Británie, Nizozemí, Německa, Itálie, Francie, Finska, USA, Švédska, Norska, Slovenska, Polska a Austrálie. V roce 2019 se veletrhu Gaudeamus zúčastní 94 vzdělávacích institucí ze zahraničí.

Cílem veletrhu je poskytnout studentům středních škol komplexní informace a poradenství pro maximální podporu při jejich klíčovém životním rozhodnutí, kterým volba studia po maturitě bez pochyb je.

Veletrh je výjimečný především širokou nabídkou doprovodných programů, informačních zdrojů a poradenství, které mohou studenti při volbě vysoké školy využít. Všechny doprovodné programy návštěvníci veletrhu najdou přímo v pavilonu P a jsou pro ně zcela zdarma.Nejvýznamnějším doprovodným programem veletrhu jsou přednášky vystavujících škol, které budou probíhat každý den v přednáškových sálech v pavilonu P. Tématem přednášek jsou podmínky přijímacího řízení a studia ve školnímroce 2019/2020 i informace ze zákulisí studia přímo od studentů a absolventů vysokých škol.

Nerozhodným studentům pomůže Testovací centrum a Poradenský servis. Každý student si může udělat elektronický test předpokladů pro studium a zjistit, na které obory se nejlépe hodí. V Poradenském servisu je připraven tým poradců, který studentům na základě výsledků testu pomůže vybrat vhodnou školu, fakultu, nebo studijní obor. Partnerem Testovacího centra je tradičně portál VysokeSkoly.cz.Studenti mohou také využít kariérového poradenství. Pro studenty jsou připraveny konzultace přímo s kariérovými poradci, kteří studentům pomohou při volbě jejich budoucí kariéry na základě jejich předpokladů. Tuto informaci mohou studenti zohlednit již při volbě vysoké školy.

V rámci doprovodného programu Věda pro život si budou moci návštěvníci na vlastní kůži vyzkoušet zajímavé vědecké poznatky, technologické novinky, roboty, nejrůznější pokusy a další náplň studia v rámci technických a přírodovědných oborů vysokých škol. Součástí letošního ročníku veletrhu Gaudeamus bude prezentace Jihomoravského kraje a jeho top zaměstnavatelů. Studenti budou moci na veletrhu navštívit významné technologické firmy, setkat se s jejich zaměstnanci a dozvědět se spoustu zajímavostí o jejich činnosti, a hlavně o nabídce praxí, stáží a uplatnění v průběhu i po skončení studia.

Back to top