Školní e-mail Kalendář Klasifikace Facebook Moodle   Youtube   Instagram

OPVK

Všichni naši studenti studují od 1. ročníků povinně angličtinu a všichni se během svého studia naučí komunikovat v angličtině o základních tématech týkajících se každodenního života. Zároveň ve 3. ročnících probíhala pilotní výuka odborné technické angličtiny pokrývající základní témata probíraná v odborných předmětech vyučovaných na naší škole. Tyto komunikační dovednosti bychom rádi rozšířili o další odbornost, tentokrát zaměřenou na realitu firem. Naší snahou bude, aby naši studenti byli co nejlépe připraveni na pracovní zařazení do firem vyžadujících komunikaci v cizím jazyce včetně základní odborné terminologie nebo na úspěšné umístění na mezinárodním pracovním trhu.

Studenti 2. ročníků tak vedle obecných hodin anglického jazyka podstoupí cca 10 vyučovacích lekcí odborné angličtiny, žáci 4. ročníků 8 anglických lekcí a také 2 v němčině v posledním ročníku.

Studenti 2. a 4. ročníků budou získávat komunikační dovednosti  v cizích jazycích dle jejich pokročilosti. Autor projektu na základě domluvy s partnerskými firmami připraví vyučovací hodiny tak, aby reflektovaly odborné a cizojazyčné potřeby dané společnosti v oboru elektro a výpočetní technika.

Našimi partnery jsou Mora Moravia, s.r.o., Hlubočky – Mariánské Údolí a Siemens, s.r.o., odštěpný závod Elektromotory Mohelnice. V rámci projektu se naši studenti zúčastní exkurzí do partnerských společností.

Kontakt na projektového manažera:
Mgr. Pavel Deutsch
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
+420 585 208 134

Back to top