Školní e-mail Kalendář Klasifikace Facebook Moodle   Youtube   Instagram
Ve čtvrtek 25.4. 2019 se zůčastnili tři studenti z 2A jako postoupivší vítězové krajského kola (Marek Ivan, Tomáš Grézl a Martin Medřík) celostátního kola soutěže "Talenty pro firmy T - profi".
Tým byl doplněn ještě třemi žáky ze ZŠ Hálkova. Celé klání se odehrávalo v Umělecko průmyslovém muzeu v Praze.
Úkolem soutěžících týmů bylo sestrojit podle plánku v časovém limitu tří hodin funkční jeřáb, a to z komponentů stavebnice Merkur. Součástí realizace bylo i naprogramování činnosti zvedání břemene.

Zastřešující firmou Olomouckého kraje, za který náš tým soutěžil, byla firma Hella Mohelnice a součástí týmu byli také její dva zástupci - Vendula Hejnová a David Neumann (náš bývalý absolvent).
Konkurence byla opravdu velká a organizátoři soutěže přikládali celé akci velkou důležitost, o čemž svědčí skutečnost, že soutěž zahájil sám ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček.

Náš tým náročný úkol zvládl, ale porota, která hodnotila výrobky z hlediska času a kvality zpracování, nakonec dospěla k závěru, že náš Hella team skončil na 12. místě ze 13 zúčastněných týmů. Palmu vítězství si odnesl tým z Bruntálu, který reprezentoval Moraqvskoslezský kraj.

Fotogalerie ze soutěže

Back to top