Školní e-mail Kalendář Klasifikace Facebook Moodle   Youtube   Instagram

Dne 3. 12. 2021 v čase od 8:30 do 17:30 hodin proběhl na naší škole Den otevřených dveří. Prostory školy, dílny a odborné laboratoře navštívilo celkem 70 uchazečů o studium. V důsledku epidemiologických opatření byl den otevřených dveří dostupný i on-line na našem Youtube kanálu.

Ke streamu jsme zaznamenali 423 připojení s průměrnou dobou sledování 14 minut a celkovým „nasledovaným“ časem přes 93 hodin.

Tato akce představila uchazečům možnosti studia moderních a perspektivních oborů. Účast partnerských firem a prezentace naší partnerské UP Olomouc byla velkým přínosem, o čemž svědčí zástupy návštěvníků u jednotlivých stánků.V tento den současně proběhl i workshop pro žáky základních škol ZŠ Zeyerova, ZŠ Hálkova, ZŠ Dub nad Moravou. Žáci plnili následující úkoly v rámci polytechnického vzdělávání.

- Zpracování úkolu z elektrotechnické dílny - detektor kovů, zvonek,
- zpracování úkolu - propojení a programování mikropočítače s periferií (micro:bit),
- zpracování úkolu - praktické výroby UTP kabelu.

Workshop měl u žáků velmi dobrou odezvu. Děkujeme paní učitelce RNDr. Slavomíře Schubertové ze ZŠ Zeyrova za zjištění zpětné vazby k workshopu od svých žáků. A jak workshop žáci hodnotili?

 • Matěj

  Líbilo se mi vyrábění koncovek internetového kabelu. Výroba zvonku byla taky super. Programování microbitu už znám ze školy, ale tohle bylo jiné.

 • Vojta

  Interiér i exteriér školy se mi velice líbí. Škola je moderní a nejvíce mi líbilo moderní vybavení učeben. Ze všech aktivit mě nejvíce bavilo pájení.

 • Jan

  Návštěva střední školy se mi velice líbila, odnesl jsem si hodně nových informací a zkušeností jako pájení s pájkou nebo začátečnické programování. Doopravdy SKVĚLÉ.

 • Marek

  Líbilo se mi to pájení zvukového generátoru a poté programování microbitu, aby zobrazoval obrázky podle tmy kolem microbitu.

 • Tonda

  Líbilo se mi pájení, pán byl milý a kdykoliv jsem potřeboval, přispěchal mi na pomoc. Čekal jsem, že odejdeme ve 14:30, a tak mi to nepříjemně narušilo plány. Nebyl to ovšem zabitý čas, moc jsem si to užil.

 • Jan

  Přišli jsme kolem jedné. Jako první věc jsme si vyzkoušeli pájet. Snažili jsme se vyrobit zvonek. Po 45 minutách se nám to podařilo. Zvonek jsme si mohli odnést domů. Dále jsme šli k počítačům a snažili jsme se tam něco naprogramovat. Jako poslední jsme se snažili udělat kabel. Návštěva školy se mi hodně líbila a pomohlo mi to s výběrem střední školy.

 • Lukáš

  Líbilo se mi to a mrzí mě, že jsem musel odejít dřív.

 • Jiří

  Bylo to super. Vyzkoušel jsem si nové věci. Pracoval jsem s kabelem.

 • Matouš

  Na dni otevřených dveří se mi velice líbilo. Vyráběli jsme tam kabel, programovali microbit. Vyráběli jsme jednoduchý domovní zvonek „ding – dong.“ Ukazovali jsme si modely automatizovaných fabrik. Zkoušeli jsme si měnit krystaly v základových deskách počítače. Ukazovali jsme si optický kabel a svářečku na optické kabely. Velice mě zaujaly nejmodernější vybavené pracoviště.


Fotogalerie

Back to top