Školní e-mail Kalendář Klasifikace Facebook Youtube   Instagram  Boženet

V pondělí 25. 4. 2022 se uskutečnil workshop pro žáky ZŠ. Workshop se uskutečnil z prostředků projektu IKAP OK II. Z tohoto projektu získaly naše spolupracující ZŠ Zeyerova, ZŠ Hálkova, ZŠ Dub nad Moravou a ZŠ Vítězná Litovel 3D tiskárnu pro propagaci techniky a polytechnického vzdělávání u žáků.

V rámci workshopu Ing. Kolář předvedl žákům aplikaci pro modelování. Žáci měli možnost si navrhnout 3D model ve webové aplikaci TkinterCad. Po návrhu modelu si účastníci workshopu vyzkoušeli slicování modelu tak, aby byl model připraven pro tisk na 3D tiskárně.

Workshopu se zúčastnilo 14 žáků, zájemců o 3D tisk. Všichni žáci se aktivně zapojili do tvorby 3D modelu. Workshop měl u žáků velmi dobrou odezvu, žáci byli zvídaví a bylo vidět, že je toto téma velmi zajímá.
Workshop hodnotíme jako velmi zdařilý a pro žáky zajímavý.

Děkujeme paní Mgr. Schubertové ze ZŠ Zeyerova o získání zpětné vazby na workshop od žáků jejich školy.
Zde je několik názorů.

Jan Telíšek: „Skvěle strávené dvě hodiny učení o 3D tisku. Líbilo se mi, jak nám to bylo vysvětlováno. Jsem rád, že jsem přiučil něco nového.“
Michal Charamza: „Bylo to perfektní.“
Vojta Panuš: „Dozvěděl jsem se mnoho nového. Vytvořil jsem si model klíčenky, který byl následně vytištěn. “
Marek Burian: „Líbilo se mi to. Pokud se bude pořádat podobná akce, rád se jí zúčastním.“
Milan Kříž: „V pondělí se mi to líbilo. Na základy pochopení práce s 3D tiskem to stačilo. Pan ředitel nám to vysvětlovat velmi poutavě. Přál bych si více času, abychom se naučili nastavovat 3D tiskárnu. Celkově zajímavá zkušenost.“
Kristina Radičová: „Bylo to velmi zajímavé. Jsem ráda, že jsem měla možnost se akce zúčastnit.“
Tereza Šestáková: „Vytvořila jsem si vlastní klíčenku a dozvěděla jsem se hodně nového. Stálo to za to.“

Back to top