Postup po vyhlášení výsledků přijímacího řízení

Připravili jsme pro Vás stručný návod jak postupovat po vyhlášení výsledků přijímacího řízení.

V pátek 12. 4. 2024 a v pondělí 15. 4. 2024 proběhly jednotné přijímací zkoušky. Po jejich centrálním vyhodnocení bude dle vyhlášených kritérií stanoveno pořadí uchazečů, které zveřejníme v souvislosti s platnou legislativou ve středu 15. 5. 2024 od 8:00 hodin na webových stránkách školy www.spseol.cz a také ve vitríně u vchodu do školy, dále v informačním systému DiPSy.

Přijatí uchazeči

Zveřejněním výsledků přijímacího řízení je uchazeč přijat ke vzdělávání na danou střední školu. Přijatým uchazečům škola písemně nic neposílá.
Odvolat se (z důvodu chybného zadání, chybného hodnocení nebo narušení průběhu zkoušky) lze do 3 pracovních dnů od zveřejnění seznamu přijatých a nepřijatých, tj. do 20. 5. 2024.
Pokud uchazeč nechce nastoupit do školy, kde byl přijat, může se vzdát přijetí (neznamená to přijetí do další školy v pořadí). Vzdání se přijetí je nutné doručit nejpozději do 3 pracovních dní před termínem pro podání přihlášky do dalšího kola.
Odvolání a vzdání se práva na přijetí lze dodat do školy osobně či prostřednictvím pošty.

Nepřijatí uchazeči

Nepřijatí uchazeči, kteří nebyli přijati na další uvedené obory v 1. kole, najdou v DiPSy od 21. 5. 2024 seznam škol, která mají volná místa. Podat přihlášku lze do půlnoci 24. 5. stejným způsobem jako v 1. kole (viz přiložené letáky v CZ a UA).

Naše škola vzhledem k maximální naplněnosti obou oborů nebude vypisovat 2. kolo přijímacího řízení

 

Zavolejte nám!

(+420) 585 208 121

Napište nám!

info@spseol.cz

Navštivte nás!

Božetěchova 3, Olomouc

Datová schránka

c7hhqe2