Sraz třídy EIV.B po padesáti letech od maturity

Sraz třídy EIV.B po padesáti letech od maturity

V pátek 21. října 2022 jsme na škole uvítali vzácnou návštěvu, absolventy naší průmyslovky, kteří si přišli prohlédnout, jak se za 50 let od jejich maturity proměnila. Dá se říci, že jsou se školou spojeni téměř od samotného počátku, který se datuje k roku 1964, kdy na ní začali studovat první elektrotechnici.

Prohlídka školy začala v ředitelně, kde všech 16 účastníků srazu přivítal ředitel školy Ing. Kolář. Stručně je seznámil s historií školy, její současností a také výhledy do budoucna. Hlavními změnami oproti době jejich studia je především změna využití druhé, dílenské, budovy z internátu na moderní elektrotechnické laboratoře a dílny a také přístavba tělocvičny, která obě původní budovy spojila do jednoho traktu. Po této úvodní části následovala prohlídka školy, které se ujal zástupce ředitele Ing. Burda. Svou osobitou a poutavou formou představil hlavní obory a vybavení potřebné pro jejich výuku. 

Sraz poté pokračoval v nedaleké restauraci Senimo, kam si „studentíci“ pozvali své bývalé pedagogy. Jmenovitě jejich pozvání přijali (na fotce zleva): Ing. Pavel Povýšil, Ing. Jindřich Pišťák, Mgr. Alena Korzenná, Ing. František Rosický a Ing. Václav Křížan. Že se sraz vydařil, je snad zřejmé z upřímných úsměvů všech účastníků.

Na závěr zmínka k černobílé fotografii. Jedná se o skupinovou fotografii celé třídy u Cesarovy kašny nahrazující tablo, které nesmělo být zveřejněno. V roce 1972 již poměrně silně utažené šrouby normalizace nedovolily prezentaci nastupujících nových odborníků s imperialistickými účesy typu „mánička“. Nesvoboda je v jakékoli formě svazující…

eiv.b 1972 maturitni tablo

Zavolejte nám!

(+420) 585 208 121

Napište nám!

info@spseol.cz

Navštivte nás!

Božetěchova 3, Olomouc

Datová schránka

c7hhqe2