Akce 1L na závěr roku

Třída 1L se na závěr školního roku zúčastnila se svou třídní učitelkou dvou akcí. Níže si můžete přečíst zajímavosti z těchto akcí a prohlédnout krásné fotografie.

Pochoďák 1B

1B na pochodovém cvičení 27. 6. 2024 z Hluboček přes Lošov do Velké Bystřice.

Přírodovědná exkurze 3A

Poznávací přírodovědná exkurze "Lesní bar" u Horní Lipové: Ramzová - Petříkov - Černý potok - Brousek - Smrk - Tři studánky - Lesní bar - Horní Lipová.

Exkurze 3L v Technologickém parku

Třída 3L se dnes účastnila exkurze v Technologickém parku Univerzity Palackého v Olomouci na budově UPrint3D.

Microprocessor day

Ve spolupráci s VUT v Brně a firmou NXP Semiconductors pro žáky 3. ročníku oboru Elektrotechnika pořádáme Microprocessor day. Žáci si rozšiřují znalosti, které získali v předmětu Mikroprocesorová technika.

Výlet 2A na Šerák

Šli jsme z Ramzové, poté na Šerák, kde jsme se ubytovali, odpočívali a většina šla ještě na Obří skály. Další den přes Keprník, Vřesovou studánku a na Černohorské sedlo, kde jsme si dali oběd.

Výlet 2A do Prahy

Dne 16. května 2024 třída 2A navštívila Poslaneckou sněmovnu. Před návštěvou proběhla menší prohlídka Prahy.

Exkurze ČD - Telematika a.s. - ETCS

18. 6. 2024 jsme měli možnost navštívit naši partnerskou firmu. V průběhu exkurze byli žáci seznámeni se základními principy automatizace železniční dopravy.

Zájezd do Skotska

Denní fotoreportáž ze zájezdu do Skotska uskutečněného ve dnech 6. 6. 2024 - 12. 6. 2024. Každý den se můžete podívat na aktuální fotografie z tohoto výletu.

Oslavy 60. výročí založení školy - foto

31. 5. 2024 jsme oslavili 60 let od založení naší průmyslovky!
V letošním roce uplynulo přesně 60 let od okamžiku, kdy ke studiu nastoupili první studenti oboru Elektrotechnika a započali tím historii tohoto stále perspektivního oboru.
O tom, že se i po letech žáci rádi na školu vrací, aby zavzpomínali, svědčí velká účast absolventů právě v tento den u nás ve škole.

Vlak bezpečné železnice

Naši žáci střední školy se zúčastnili akce Vlak bezpečné železnice.
Společný projekt Správy železnic a Českých drah má za úkol seznámit žáky 2. stupně základních škol a studenty středních škol se zásadami bezpečnosti v železniční dopravě.

UP Week 2024

V týdnu od 20. 5. 2024 do 24. 5. 2024 se žáci 2L již tradičně zúčastnili akce UP Week, kde navštívili různá pracoviště a katedry Univerzity Palackého v Olomouci a dozvěděli se zajímavosti nejen o chodu jednotlivých fakult. Žáci také měli možnost nahlédnout na vědecká pracoviště a nasát nové trendy technologií a techniky.

Výlet 1B

Výlet 1B 27. - 28. 5. 2024 byl plný krás Orlických hor, historie a trochu i dobrodružství.

Studentské volby do Evropského parlamentu

Studenti 1B a 2L se zapojili do Studentských voleb do Evropského parlamentu. Tento projekt si klade za cíl vést mladé lidi k aktivnímu a zodpovědnému občanství a zároveň poskytuje specifickou výpověď o nejmladší generaci, o jejích názorech a postojích.

Plavecký dvojboj a trojboj SPŠE 2024

Na počátku měsíce dubna 2024 absolvovali žáci druhých a třetích ročníků, v návaznosti na plaveckou výuku na naší škole, již 12. ročníksrovnávacích závodů v plaveckém dvojboji (60m prsa + 40m kraul) a trojboji (40m prsa + 40m kraul + 20m znak).

Den plný exkurzí

Dne 15. 4. se naši žáci zúčastnili odborných exkurzí v různých firmách a pracovištích olomouckého kraje.

1B vyrazila za kulturou

V úterý 9. 4. navštívili studenti 1B v doprovodu několika spolužáků z 1L večerní představení Moravského divadla v Olomouci Nedotknutelní. Pro všechny to byl příjemný kulturní zážitek. 

Volby ve 2L

V hodinách občanské výchovy si studenti 2L vyzkoušeli vytvořit politické strany, které představili svým spolužákům. Po volební kampani došlo i na samotné volby. 

Kroužky programování micro:bitu pro žáky ZŠ

I v letošním školním roce jsme umožnili šikovným žákům ze základních škol se zájmem o programování a elektrotechniku navštěvovat kroužky programování mikropočítače micro:bit, které pořádáme na naší škole.

Božetech 2024

Ve středu 20. 3. 2024 proběhla na naší škole technologicko-vzdělávací konference BožeTECH, která byla také příležitostí k prohlídce školy žáků jiných středních škol, kteří se mohli dozvědět informace o naší Vyšší odborné škole a prohlédnout si tak laboratoře a odborné učebny.

Okresní kolo soutěže v programování 2024

Dne 13. 3. 2024 proběhlo na naší škole okresní kolo soutěže v programování. Výhercům upřímně blahopřejeme. 
Do krajského kola postupují první 3 soutěžící.

Exkurze tříd 2A a 3B do Prahy

V pondělí 12. 2. 2024 se třídy 2A a 3B vydaly na exkurzi do Prahy. Po prohlídce města se studenti zúčastnili představení Proměna (F. Kafka) v divadle Ypsilon.

Exkurze třídy 2L k soudu

Dne 7. 2. se třída 2L zúčastnila v rámci výuky občanské výchovy soudního jednání u Okresního soudu v Olomouci.

Ohmův zákon nedáme!

Po roce jsme oživili náš projekt, během kterého seznamujeme žáky 👦👧👦👧 partnerských ZŠ s taji elektronických obvodů💡, vlastnostmi součástek👨‍🔧, ovládáním měřících přístrojů💻 a dalšími zajímavostmi z elektrosvěta⚡.

Finále soutěže perFEKT Merkur Brno

Soutěžní tým naší školy s názvem Luftwaffe B.A.N.T. ve složení Josef Michalík, Radovan Suchý Junior, Martin Kuráň a Matěj Jurka získali na finálovém setkání soutěže perFEKT Merkur Brno krásné 2. místo 🥈 - gratulujeme!

Finále soutěže micro:Myš 2024

Finále 2. ročníku soutěže micro:Myš je za námi! Soutěže se účastnilo 10 základních škol a v soutěži Myšohryzů na rychlost a dojezd změřilo své výkony 29 soutěžních týmů. 4 týmy pak prezentovaly svá zařízení využívající micro:bit. Součástí soutěžního klání bylo i divácké hodnocení nejkrásnější konstrukce Myšohryzu a nejpoutavější prezentace micro:bitího zařízení.

Lyžařský kurz 1A

V týdnu od 15. 1. do 19. 1. se účastnila třída 1A lyžařského kurzu. ve Staré Vsi u Rýmařova.

Exkurze třídy 2L do psychiatrické léčebny

Ve čtvrtek 14.12. 2023 se třída 2L vydala v rámci výuky občanské výchovy na exkurzi na Oddělení závislostí Psychiatrické léčebny ve Šternberku. Čekala nás beseda s psychology - adiktology, sociální pracovnicí i jedním pacientem, který se s námi podělil o svůj životní příběh.

Den otevřených dveří 1. 12. 2023

Dne 1. 12. 2023 v čase od 8:30 do 17:30 hodin proběhl na naší škole Den otevřených dveří. Prostory školy, dílny a odborné laboratoře navštívilo celkem 138 uchazečů o studium. Tato akce představila uchazečům možnosti studia moderních a perspektivních oborů. V rámci tohoto dne proběhl i workshop pro žáky ZŠ a dále slavnostní předání a uvedení do provozu nové fotovoltaické elektrárny.

Okresní přebor škol v šachu

V úterý 21. 11. 2023 se uskutečnil v prostorách Gymnázia Olomouc – Hejčín šachový turnaj žáků škol olomouckého okresu. V kategorii hráčů ze středních škol se tým naší školy ve složení Daniel Měchura, 4B; Jakub Urban, 2A; Michal Čech, 2A a Ondřej Mikulášek, 2A umístil na výborném 3. místě a vynikajícího úspěchu dosáhl Jakub Urban v hodnocení jednotlivců, který v silné konkurenci 29 hráčů vybojoval skvělé 3. místo. Blahopřejeme!

Den s 3D tiskem

V rámci Týdne pro Digitální 🇨🇿 Česko jsme uspořádali sérii přednášek, ukázek a workshopů o této technologii, které realizovali členové našeho 3D kroužku. Zpestřením celého dne byly přednášky Jana Jaroše z VUT Brno o konstruování a Daniela Münicha z Cerge-EI o lidském kapitálu. Věříme, že vystoupení našich žáků během akce, k rozvoji jejich kapitálu výrazně přispělo.

Naše účast na Maker Faire v Olomouci a Brně

Dne 11. 11. se už po třetí konala v Olomouci světová přehlídce kreativity Maker Faire, letos v prostorách Výstaviště Flora Olomouc – Pavilon A. Stejná akce se pak konala i v Brně ve dnech 21. a 22. 11. na brněnském výstavišti. Obou akcích jsme se aktivně účastnili. Níže se můžete podívat na fotky z těchto akcí a zhlédnout krátkou videoreportáž.

Robosoutěž

21. listopadu proběhla soutěž robotů pro žáky středních škol na ČVUT fakultě elektrotechnické v Praze.
Náš tým složený z žáků třídy 2A Jakuba Šestáka, Pavla Šímu a Michala Koukala se umístili na krásném 11. místě z celkem 40 týmů. Blahopřejeme.

Školní kolo olympiády v anglickém jazyce

15. 11. 2023 se naší škole konalo školní kolo olympiády v anglickém jazyce. Jako nejlepší soutěžící byli vyhodnoceni žáci Lukáš Krones 1L a Jaroslav Strejček 3L. Blahopřejeme.

Jazyková soutěž Přerov

Dne 9.11.2023 proběhla v Přerově jazyková soutěž Can You Speak Business English, které se pravidelně úspěšně účastníme. Tento rok skončil Ondřej Kroutil (2L) na osmém místě a Matěj Šrotíř (4B) na desátém místě. Blahopřejeme k dobrému výsledku v silné konkurenci dalších středních škol.

Učíme se nejen elektrotechniku

V rámci předmětu VYT části grafika si skupina žáků 1B vyzkoušela pořízení a následnou úpravu sférických fotografií. Pro pořízení fotografií si žáci v rámci výuky udělali procházku kolem řeky Moravy, kde si zkoušeli kompozičně nastavit kameru tak, aby fotografie byla zajímavá.

Výlet a exkurze třídy 4L v Praze

Před podzimními prázdninami 23. – 25. 10. 2023 se třída 4L v doprovodu Mgr. J. Heglasové a dr. V. Matlerové vypravila do Prahy na školní výlet spojený s exkurzemi.
23.10. žáci absolvovali tzv. malý prohlídkový okruh Hradem, který zahrnuje gotický chrám Sv. Víta, baziliku Sv. Jiří, Zlatou uličku a Vladislavský sál.

Škola doporučená zaměstnavateli

Na letošní burze práce a vzdělávání v Olomouci byly vyhodnoceny školy, které nejvíce spolupracují s firmami olomouckého kraje.

Exkurze Dalešice, Dukovany

Třída 4B se 11.10.2023 zúčastnila exkurze do přečerpávací elektrárny v Dalešicích, kde nám průvodcem byla vysvětlena podstata a účel vodního díla i s technickými údaji. V infocentru jsme ještě zhlédli video s dalšími informacemi, je tam také model útrob přečerpávací stanice a fotografie z historie i současnosti elektrárny.

Kurz moderních sportovních aktivit 2023

V uplynulých třech týdnech absolvovali naši žáci druhého ročníku kurzy moderních sportovních aktivit. Pětidenní kurzy probíhaly v OMEGA centru sportu a zdraví, kde se frekventanti kurzu seznámili, a lze konstatovat, že i výborně zvládli, základy  badmintonu a squashe v kombinaci s aktivitami ve fitness centru, včetně programů BOSU a TRX.

Soutěž o mikropočítače micro:bit vrcholí

V druhé polovině září proběhla soutěž o mikropočítače micro:bit ve třídě 1L a 2A. Žáci programovali praktické zadání v prostředí Makecode.

Adaptační kurz tříd 1A a 1B

Ve dnech 20. – 22. září 2023 se třídy 1A a 1B zúčastnily adaptačního kurzu na chatě Orientce ve Staré Vsi u Rýmařova.

Výlet do Prahy s třídou 4B

Ve dnech 12. - 14. 9. 2023 se třída 4B zúčastnila exkurze do Prahy. Program byl bohatý. První den jsme prošli Pražský hrad , Staroměstské a Václavské náměstí a večer jsme navštívili divadelní představení Lovci bobrů v divadle Studio dva na Václavském náměstí.

Soutěž o mikropočítače micro:bit ve firmě Hella

8. září 2023 se uskutečnila tradiční soutěž pro žáky naší školy v programování mikropočítače micro:bit. Tentokrát se soutěž pro třídu 2B uskutečnila přímo v prostorách firmy HELLA AUTOTECHNIK NOVA, s.r.o. v Mohelnici, která věnovala mikropočítače micro:bit pro úspěšné řešitele zadání, šitého na míru výrobnímu programu firmy. Tři nejlepší soutěžící navíc obdrželi od firmy HELLA věcné ceny. 

Projekt IKAPOK II - newsletter

Naše škola byla zapojena do projektu od 1.1.2021 do klíčové aktivity KA3 Podpora polytechnického vzdělávání. V rámci činnosti Centra kolegiální podpory 17 a Krajského metodického kabinetu automatizace a robotika jsme spolupracovali s dalšími středními a základními školami.

Výlet do Energylandie v Polsku

Třídy 1B, 2A, 2L se ve čtvrtek 22. 6. 2023 zúčastnily zájezdu do zábavního parku Energylandia v Polsku.
Výlet proběhl dle plánu, bez komplikací a ke spokojenosti všech. Velkým zážitkem byla jízda autobusem Sigmy Olomouc.

Výlet do Anglie

Na začátku června jsme se vydali na školní zájezd do Británie. 44 žáků SPŠE si prohlédlo pamětihodnosti Londýna, ale i jeho moderní pulzující část City. Užili jsme si krásné počasí u moře v Brightonu i atmosféru univerzitního města Cambridge.

Návštěva v NXP Semiconductors

V úterý 31.5.2023 se učitelé mikroprocesorové techniky a vybraní žáci tříd 3A a 3B zúčastnili odborné exkurze ve firmě NXP Semiconductors v Rožnově pod Radhoštěm.
Česká pobočka zaměstnává 300 expertů v různých oblastech elektroniky: bezdrátové nabíjení, elektronické řízení motorů, internet věcí, smart home, umělá inteligence, zpracování obrazu, automotiv.

UP week třídy 2L

V týdnu od 15. května 2023 se třída 2L zúčastnika akce nazvané UP week. Žáci navštívili Gaming centrum v olomouci a dále několik výzkumných pracovištích a odborných učeben Univerzity Palackého Olomouc. Žáci se seznámili s praktickými aspekty vědeckého výzkumu v různých oblastech a univerzitní pedagogové přiblížili žákům perspektivy dalšího studia po absolvování střední školy.

Plavecký dvojboj a trojboj SPŠE 2023

Na počátku měsíce dubna 2023 absolvovali žáci druhých a třetích ročníků, v návaznosti na rozšířenou plaveckou výuku na naší škole, již 11. ročník srovnávacích závodů v plaveckém dvojboji (60m prsa + 40m kraul) a trojboji (40m prsa + 40m kraul + 20m znak).

Krajské kolo soutěže v programování 2023

Dne 21. 4. 2023 proběhlo na naší škole Krajské kolo soutěže v programování.

Sponzorem soutěže je prodejna nábytku Möbelix, která do soutěže věnovala 2 poukázky v hodote 1000,-Kč, které porota udělila dvěma nejoriginálnějším řešením zadaných úloh.

Den plný exkurzí

Den plný exkurzí - 14. 4. 2023
Forvia Hella Mohelnice
Chropyňská strojírna
Miele Uničov
OGC Olomouc
EMOS Přerov

Den plný exkurzí - Robertshaw Šternberk

V pátek 14. 4. 2023 proběhly na VOŠ a SPŠE přijímací zkoušky. Třídy 1. až 3. ročníku využili tohoto dne k návštěvám našich spolupracujících firem.
Třída 2A zavítala do firmy Robertshaw ve Šternberku.

Okresní kolo soutěže v programování 2023

Dne 23. 3. 2023 proběhlo na naší škole okresní kolo soutěže v programování. Výhercům upřímně blahopřejeme. 
Do krajského kola postupují první 3 soutěžící.

Soutěže pro žáky na konferenci Božetech

V rámci konference BožeTECH, která na naší škole proběhla 22. března 2023, se naši žáci aktivně zúčaastnili dvou soutěží - coOLCode a Božarobot.

Finále soutěže micro:Myš 2023

Finále soutěže micro:Myš je za námi! Nultý ročník měl hned rekordní účast - své nápadité konstrukce představilo celkem 72 účastníků z 11 škol. 25 týmů soutěžilo v "myšohryzích" kategoriích - dojezd a rychlost, 7 týmů pak prezentovalo svá zařízení využívající micro:bit.

Kroužky micro:bit v roce 2023

I v letošním roce jsme na naší škole rozběhli kroužky programování mikropočítače micro:bit pro žáky základních škol. Pro velký zájem ze strany žáků ZŠ jsme letos rozběhli celkem 5 skupin. 2 skupiny probíhají online, abychom uspokojili zájemce i ze vzdálenějších míst. 3 skupiny probíhají prezenčně přímo v prostorách laboratoří výpočetní techniky u nás na VOŠ a SPŠE Olomouc. Žáci tak mají možnost nasát prostředí školy.

Mikroprocesory - Jednoduché projekty s Wi-Fi a Bluetooth

V úterý 6. prosince 2022 na naší škole proběhla přednáška a navazující semináře na téma "Mikroprocesory - Jednoduché projekty s Wi-Fi a Bluetooth".

Den otevřených dveří a workshop 2. 12. 2022

Dne 2. 12. 2022 v čase od 13:00 do 18:00 hodin proběhl na naší škole Den otevřených dveří. Prostory školy, dílny a odborné laboratoře navštívilo celkem 177 uchazečů o studium. 

perFEKT Brno

V letošním roce se do již 9. ročníku soutěže Merkur perFEKT Challenge, konané 24. listopadu 2022 na půdě VUT Brno, přihlásily dva soutěžní týmy (po 4 žácích). Tým O-Š-L-A složený z žáků 4. ročníku realizoval větrnou elektrárnu (příloha foto 1+2) a druhý tým s názven Boží technici z 3. ročníku (foto 3) pak třídičku odpadů.

Celostátní sbírka Zasukované tkaničky

Každoročně podporujeme Trend vozíčkářů aktivní účastí na sbírce Zasukované tkaničky. Do sbírky se letos na konci záři zapojili žáci třídy 2A a přispěli nemalou měrou k celkové vybrané částce, která překročila 163 tisíc Kč!

Happening ke dni 17. listopadu

U příležitosti nadcházejícího výročí 17. listopadu jsme sešli se ve školní tělocvičně a společně zavzpomínali na dobu před 33 lety i události, které tento den provázely v minulosti.

Manisa Přerov

Dne 22. září 2022 se třídy 2L a 3L vydaly na prohlídku fotovoltaické elektrárny v Horních Moštěnicích u Přerova. Elektrárna disponuje 5400 solárními panely rozdělenými na statické a dynamické, které jsou sice dražší, ale díky otáčení produkují mnohem více elektřiny.

Školní kolo olympiády v anglickém jazyce

9. 11. 2022 proběhlo na naší škole školní kolo olympiády v anglickém jazyce. Olympiády se zúčastnilo celkem 33 účastníků z 9 tříd.

Exkurze Praha 4.A (13. 9. 2022 – 15. 9. 2022)

Naše exkurze začala v úterý 13. září a po úspěšném ubytováním (Klub Amfora na Pankráci) na nás čekaly nejznámější památky Prahy. Začali jsme okruhem po Pražském hradě včetně Zlaté uličky, Chrámu sv. Víta, atd.

Úspěch našich žáků na Olomoucké hřebenovce

V sobotu 15. října 2022 se konal již 2. ročník soutěže Olomoucká hřebenovka, určené pro šikovné děti a mládež zabývající se robotikou, programováním a bastlením.

Sraz třídy EIV.B po padesáti letech od maturity

V pátek 21. října 2022 jsme na škole uvítali vzácnou návštěvu, absolventy naší průmyslovky, kteří si přišli prohlédnout, jak se za 50 let od jejich maturity proměnila. Dá se říci, že jsou se školou spojeni téměř od samotného počátku, který se datuje k roku 1964, kdy na ní začali studovat první elektrotechnici.

Setkání s Davidem Juříčkem

Po dvou covidových podzimech jsem opět oživili tradici návštěv významných sportovců na naší škole. Ve středu 19. října 2022 jsme v tělocvičně přivítali Davida Juříčka - reprezentanta ČR v házené.

Kurz moderních sportovních aktivit 2022

V uplynulých třech týdnech absolvovali naši žáci druhého ročníku kurzy moderních sportovních aktivit. Pětidenní kurzy probíhaly v OMEGA centru sportu a zdraví, kde se frekventanti kurzu seznámili, a lze konstatovat, že i výborně zvládli, základy  badmintonu a squashe v kombinaci s aktivitami ve fitness centru, včetně programů BOSU a TRX.

Napsali o nás v časopise A-Z elektro

V aktuálním čísle časopisu A-Z ELEKTRO, které vyšlo na přelomu měsíců květen/červen 2022 vyšel článek prezentující úspěšné dlouhodobé práce, které realizovali žáci naší školy v rámci maturitní zkoušky.

Soutěž pro první ročníky o mikropočítače Micro:bit

Na konci školního roku 28. 6. 2022 proběhla na naší škole soutěž o mikropočítače Micro:bit, které jsme mohli pro studenty zakoupit díky finanční pomoci od sponzorů - firem Mubea, Hella a SSI SCHÄFER. Velmi si této pomoci našich spřátelených firem vážíme a děkujeme jim.

1. ročník UP weeku je za námi!

Týden od 16. května 2022 byl pro třídu 2L nazván UP week. Jedná se o nový prvek v inovovaném ŠVP oboru Technické lyceum, který je vyhrazen pro návštěvu žáků na výzkumných pracovištích Univerzity Palackého Olomouc. Smyslem tohoto projektu je přiblížit žákům možnosti dalšího studia po ukončení střední školy a také práci vědeckých pracovníků v rámci praktického výzkumu v různých oblastech.

Workshop pro žáky ZŠ zaměřený na 3D tisk

V pondělí 25. 4. 2022 se uskutečnil workshop pro žáky ZŠ. Workshop se uskutečnil z prostředků projektu IKAP OK II. Z tohoto projektu získaly naše spolupracující ZŠ Zeyerova, ZŠ Hálkova, ZŠ Dub nad Moravou a ZŠ Vítězná Litovel 3D tiskárnu pro propagaci techniky a polytechnického vzdělávání u žáků.

BožeTECH 2022

Ve středu 30. března 2022 proběhl na VOŠ a SPŠE Olomouc již 3. ročník konference BožeTECH, která je zaměřena na prezentaci moderních trendů v oborech našich partnerských firem.

Okresní kolo soutěže v programování 2022

Dne 29. 3. 2022 proběhlo na naší škole okresní kolo soutěže v programování. Výhercům upřímně blahopřejeme. 
Do krajského kola postupují první 3 soutěžící.

Projektový den zaměřený na 3D tisk

10. 3. 2022 jsme uspořádali na na naší škole Projektový den zaměřený na 3D tisk. Díky projektu IKAP OK II, zaměřeného na zkvalitnění řízení škol a zvýšení kvality vzdělávání na území Olomouckého kraje a v rámci našeho Centra kolegiální podpory, získaly naše partněrské základní školy 3D tiskárny od firmy Prusa Research a.s..

Micro:bit ve vědecké knihovně v Olomouci

Valentýnské pondělí roku 2022 bylo ve Vědecké knihovně Olomouc věnováno micro:bitu.
Téměř dvě desítky zájemců z řad čtenářů VKOL se zúčastnilo workshopu zaměřeného na možnosti využití minipočítače micro:bit.

Náš bývalý absolvent Jan Gruntorád byl uveden do Internetové síně slávy

První osobností z regionu střední a východní Evropy, která byla uvedena do prestižní Internet Hall of Fame, tedy Internetové síně slávy, je Jan Gruntorád, zakladatel a do letošního července ředitel sdružení CESNET. Na začátku 90. let minulého století byl ústřední postavou nepočetného týmu, který připojil tehdejší Československo k Internetu. Slavnostní uvedení do Síně slávy proběhlo dnes formou videokonference.

Den otevřených dveří a workshop 3. 12. 2021

Dne 3. 12. 2021 v čase od 8:30 do 17:30 hodin proběhl na naší škole Den otevřených dveří. Prostory školy, dílny a odborné laboratoře navštívilo celkem 70 uchazečů o studium. V důsledku epidemiologických opatření byl den otevřených dveří dostupný i on-line na našem Youtube kanálu.

Oborový den a workshop pro výchovné poradce

Dne 10. 11. 2021 proběhl na naší škole Oborový den elektrotechniky a IT a zároveň byl uspořádán Workshop pro učitele, kariérové a výchovné poradce ze základních škol.

Exkurze 4L v závodě Hyundai v Nošovicích

V úterý 9.11.2021 se žáci třídy 4L zúčastnili vzdělávací exkurze – navštívili závod Hyundai v Nošovicích.
Exkurze byla zahájena v prostorách recepce, kde byly vystaveny 4 modely automobilů. Žáci měli možnost si je důkladně prohlédnout , a to i zevnitř.
Následovalo 15 minutové promítání filmu o společnosti Hyundai, které bylo doplněno informacemi průvodce.

Můžeš podnikat

Ve středu 13. října 2021 se na naší škole konal projektový den je zaměřený na zahájení podnikání v rámci zapsaného spolku “Můžeš podnikat“. Do výuky osobně přišli dva odborníci z praxe, tentokrát za firmy:
  • „Alma Property“ Jan Kislenko
    kislenko jan
  • „Buildiro“ Lukáš Polach
    polach lukas


Celostátní kolo soutěže v programování 2021

21. – 23. června 2021 se uskutečnilo v Hradci Králové ústřední kolo Soutěže v programování. Za naši školu se zúčastnili v kategorii Programování mikrořadičů Filip Szkandera, který se umístil na 1. místě. V kategorii Programování webu se náš žák Matouš Dřízhal umístil na krásném 6. místě.
Blahopřejeme!

Krajské kolo soutěže v programování 2021

Ve čtvrtek 22. dubna 2021 proběhlo pod záštitou Odboru školství a mládeže Olomouckého kraje, VOŠ a SPŠE Olomouc a Domu dětí a mládeže Olomouc ve spolupráci s NPI ČR krajské kolo Soutěže v programování

Rozloučení se 4A

Ačkoliv jsme přišli o několik hodin prezenčního studia, maturitní ples a poslední zvonění, tak nikdy neztratíme spoustu nádherných vzpomínek, cenných znalostí a skvělých přátel, kteří nás budou doprovázet i v lepších časech.

Soutěž o mikropočítače micro:bit

12. května 2021 se na naší škole uskutečnila tradiční soutěž v programování mikropočítače. Díky sponzorům firmě  Hella Mohelnice a Miele technika Uničov se nám podařilo získat 60 mikropočítačů Microbit, jako odměnu pro nejlepší řešitele z řad žáků 1. ročníků. 

Úspěch v soutěži EEICT 2021

Náš student Filip Szkandera se stal vítězem středoškolské kategorie soutěže EEICT pořádané FEKT VUT v Brně. Blahopřejeme.

Programování není nuda

Žáci ze ZŠ Zeyerova v Olomouci se od letošního ledna až do března účastnili kroužku programování pro začátečníky Micro:bit. Celkem proběhlo deset online setkání.

Vystoupení na konferenci v Tokiu

Velkým úspěchem se může pochlubit náš student maturitního ročníku třídy 4A  Filip Szkandera.
V pátek 23. 4. 2021 od 13:30 do 14:00 měl živý vstup na jarní konferenci  s názvem RISC- V Days  v Tokiu.

WEBINÁŘ „Virtuální a rozšířená realita online“

23. 2. 2021 se uskutečnil dvouhodinový webinář o virtuální a rozšířené realitě.

Přednášející z asociace virtuální a rozšířené reality AVRAR pan Martin Kotek a Jakub Stejskal velmi poutavě a zajímavě povídali o fungování VR/AR, předvedli aplikace pro vytváření prostředí a scén a ukázali žákům praktické příklady použití.

Elektrotechnická měření ONLINE

V rámci distanční výuky se naše škola potýká s problémem, jak zajistit praktickou výuku online. Již na jaře naši žáci přišli o několik desítek hodin výuky v dílnách a odborných laboratořích a nyní stojíme před tímto problémem znovu, kdy tito žáci ještě ani nestihli dohnat deficit znalostí z minulého školního roku.

Distanční výuka - podzim 2020

Po zkušenostech s minulým školním rokem, došlo na naší škole k přehodnocení využívání nástrojů pro distanční výuku. Nyní je nejvíce kladen důraz na výuku pomocí videokonferencí, což si můžete povšimnou i z ukázky rozrhu uvedené v titulku.

Karanténa, distanční výuka?... Jsme připraveni.

V případě, že by došlo k uzavření středních škol i v Olomouckém kraji, je naše škola připravena přejít na distanční výuku. Všichni naši žáci a studenti mají školní Google účet a mají tak přístup k nástrojům G Suite včetně videokonference a cloudového úložiště.

Poděkování za dar teamu 3D odborníci Olomouc

3D dobrovolníci Olomouc  je team dobrovolníků vyrábějící ochranné štíty pro zdravotnictví a IZS prostřednictvím 3D tisku.
Děkujeme jim, že se rozhodli investovat ušetřené prostředky z dodávek štítů do technologie 3D tisku a do jeho budoucnosti.

Stipendia Olomouckého kraje

Na začátku školního roku 2020/21 byla našim žákům vyplacena prospěchová stipendia Olomouckého kraje na podporu technických oborů za vynikající studijní výsledky.

1. misto v soutěži s TIPOU za tajemstvím elektronu

V prostorách Divadla vědy ve Velkém světě techniky v Ostravě byl vyhlášen absolutním vítězem soutěže s TIPOU za tajemstvím elektronu žák VOŠ a SPŠE Olomouc Filip Szkandera.

Krajské kolo SOČ

12. a 13 května proběhlo Krajské kolo středoškolské odborné činnosti. Krajská komise SOČ a sportcentrum - DDM Prostějov vyhodnotili nejlepší práce z různých oblastí vědy a techniky.

Sponzorský dar

Na podporu 3D tisku ochranných pomůcek se společnost ADM Olomouc rozhodla pro naši školu nakoupit materiál a vybavení v celkové hodnotě cca 15 tisíc Kč.

Distanční výuka na naší škole

Omezení prezenční výuky na středních školách od 11. března 2020 představuje významnou výzvu pro zajištění vzdělávací činnosti naší školy. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Pomáháme tisknout ochranné pomůcky

I naše škola se rozhodla využít svoje kapacity a podílet se na výrobě ochranných pomůcek pro zdravotníky v době šíření virové nákazy. Děkujeme firmě Plasty Mladeč a Filament PM (zemědělské družstvo Haňovice) za bezplatné poskytnutí filamentů pro 3D tisk.

Zavolejte nám!

(+420) 585 208 121

Napište nám!

info@spseol.cz

Navštivte nás!

Božetěchova 3, Olomouc

Datová schránka

c7hhqe2